راهنمای حل سودوکو

آشنایی با سودوکو:

این روز ها در بیشتر مجلات و روزنامه ها رد پای جداول مربعی شکل با اعدادی بهم ریخته در آن به چشم می خورد. این جداول یک بازی بسیار سرگم کننده به نام سودوکو است. این بازی و سرگرمی فکری جالب از کشور ژاپن به کشور ما آمده است. معنی آن از دو واژه (سو su به معنی عدد) و (دوکو doku به معنی جداگانه و یکان) تشکیل شده است. این بازی زیبا و سرگرم کننده اولین بار توسط یک سوئیسی طراحی شد و بعد ها در کشور ژاپن به یک بازی جذاب و فراگیر تبدیل شد. در این آموزش کوتاه ولی جامع را شکستن قفل این بازی را یاد می گیرید و بعد از ان می توانید سخت ترین سودوکو ها را به آسانی حل کرده و از قدرت ذهن سرعت عمل خود لذت ببرید و دیگران به به تعجب وا دارید.

راهنمای حل سودوکو:

سودوکو در اصل یک پازل عددی محسوب می شود. در این جدول 81 خانه ای هر 9 خانه 1 جعبه 9 تایی را درست کرده و در نهایت 9 خانه 9 تایی جدول سودوکو را تشکیل می دهد. به این ترتیب که 9 ستون 9 تایی و 9 ردیف 9 تایی تشکیل می شود. در هر یک از خانه های جدول معمولا چند عدد از 1 تا 9 قرار می گیرد. به طوری که در هر جعبه 9 تایی، اعداد 1 تا 9 فقط یک بار تکرار می شود. در این بازی اصلا به دانش ریاضی احتیاجی نیست و اصلا قرار نیست شما چیزی را حساب کنید.

مهمترین چیز در حل جدول این است که به عدد ها و محدوده جعبه 9 تایی دقت کنید و پس ار فکر کردن درست مابقی اعداد را داخل آن بچینید به شرطی که نه در جعبه های 9 تایی اعداد تکراری قرار بگیرد ، نه در ستون ها و ردیف های 9 تایی.این قانون بازی سودکو است.

راهکارهای مفید برای حل سودوکو:

1-روش حذفی بسیار به شما کمک خواهد کرد. یعنی همیشه قدم به قدم جلو بروید و ردیف به ردیف و ستون به ستون و در نهایت جعبه به جعبه.

2-بهتر این است که برای شروع از ردیف ها و ستون ها و سپس به سراغ جعبه ها بروید که تعداد اعداد پیش فرض آنها بیشتر است.

3-ببینید که به کجای جدول بر اساس تکراری نبودن عدد در ردیف و ستون و جعبه ها می توانید عدد اضافه کنید.

4-هیچ وقت از قاعده و اصول غیر تکراری بودن سودوکو خارج نشوید و عددی به بدون فکر داخل خانه ای قرار ندهید. این بازی اصلا از روی حدس و گمان کاری را پیش نمی برد.

5-برای حل جدول بهتر است از مداد استفاده کنید تا اگر به اشتباه عددی را نوشتید به راحتی اثر آن را از بین ببرید.

6-وقتی سودوکو سخت را انتخاب کردید پس باید سرسخت باشید ولی هر موقع ذهنتان خسته شد برای مدت کوتاهی آن را کنار بگذارید و بعد از استراحت ذهنی ذهنی دوباره پا به میدان بگذارید.

7-هرگز از شکست دلسرد نشوید به سعی کنید که این بار شما سودوکو را شکست دهید.

پیروز و موفق باشید.

**********************************************************************

قابل توجه دوست داران بازي جذاب اسم فاميل  مي توانيد در همين سايت از راهنماي بازي اسم فاميل براي شكست رقيبان خود استفاده كنيد

There are no products